Školní jídelna při mateřské škole v Konici

zajišťuje pro děti stravování v době pobytu v mateřské škole - přesnídávku, oběd, svačinu a celodenní pitný režim. Je povinna dodržovat hygienické předpisy, finanční a výživové normy. Plnění výživových norem zajišťuje pomocí sledování tzv. spotřebního koše. Spotřební koš je sestavený na základě doporučených výživových dávek v České republice a určuje měsíční spotřebu vybraných druhů potravin na strávníka a den v gramech. Mezi vybrané druhy potravin patří: maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny, vejce.

Školní jídelna vaří podle receptur pro školní stravování, především od Společnosti pro výživu. Musí dodržovat technologické postupy, použití správných surovin, nesmí používat ostré a dráždivé koření, ani různá ochucovadla - masoxy, polotovary, tučná masa apod.. Povoleno je pouze takové koření, které je pro organizmus spíše užitečné. Receptury jsou uzpůsobeny pro děti MŠ a veškeré pokrmy si sami vaříme.

ico sm pdf Aktuální jídelníček

Informace  - stravné o prázdninách

Žádám rodiče (zákonné zástupce), aby o prázdninách nerušili souhlas s inkasem na stravné, protože ještě 18. září proběhne inkaso za srpen.

Souhlas s inkasem je pouze souhlas k provedení inkasa z účtu na účet MŠ. Pokud dítě nebude na stravu přihlášeno, nebude z vašeho účtu nic strženo.

Souhlas s inkasem může přecházet na mladší sourozence – nemusíte rušit a zadávat nový.

ico sm pdf Poplatky za stravné

ico sm pdf Informace o alergenech

ico sm pdf Důležité informace pro rodiče

ico sm pdf Vnitřní řád školní jídelny