Prázdninový provoz

V době od 15.7. do 16.8.2019 se z důvodu uzavření MŠ se ve školní jídelně při mateřské škole Konice nevaří. Vařit se bude 1. 7. -12. 7. a pak od 19. 8. 2019. V prázdninovém provozu jsou nahlášeny na stravu děti podle zjišťované a  podepsané docházky v sešitech. Případné další změny - odhlašování a přihlašování dětí - jako obvykle den předem do 14 hod.

Školní rok  2019/2020 začíná 2. září 2019. Děti, které mají vyplněnou a odevzdanou přihlášku ke stravování, budou automaticky 2. 9. 2019 ke stravování přihlášeny. V případě potřeby (např. nemoci nebo jiné změny) odhlašujte nejpozději pracovní den předem do 14 hod.

ico sm pdf Aktuální jídelníček

Školní jídelna při mateřské škole v Konici zajišťuje pro děti stravování v době pobytu v mateřské škole - přesnídávku, oběd, svačinu a celodenní pitný režim. Je povinna dodržovat hygienické předpisy, finanční a výživové normy. Plnění výživových norem zajišťuje pomocí sledování tzv. spotřebního koše. Spotřební koš je sestavený na základě doporučených výživových dávek v České republice a určuje měsíční spotřebu vybraných druhů potravin na strávníka a den v gramech. Mezi vybrané druhy potravin patří: maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny, vejce.

Školní jídelna vaří podle receptur pro školní stravování, především od Společnosti pro výživu. Musí dodržovat technologické postupy, použití správných surovin, nesmí používat ostré a dráždivé koření, ani různá ochucovadla - masoxy, polotovary, tučná masa apod.. Povoleno je pouze takové koření, které je pro organizmus spíše užitečné. Receptury jsou uzpůsobeny pro děti MŠ a veškeré pokrmy si sami vaříme.

ico sm pdf Poplatky za stravné

ico sm pdf Informace o alergenech

ico sm pdf Důležité informace pro rodiče

ico sm pdf Vnitřní řád školní jídelny