Školní jídelna při mateřské škole v Konici

zajišťuje pro děti stravování v době pobytu v mateřské škole - přesnídávku, oběd, svačinu a celodenní pitný režim. Je povinna dodržovat hygienické předpisy, finanční a výživové normy. Plnění výživových norem zajišťuje pomocí sledování tzv. spotřebního koše. Spotřební koš je sestavený na základě doporučených výživových dávek v České republice a určuje měsíční spotřebu vybraných druhů potravin na strávníka a den v gramech. Mezi vybrané druhy potravin patří: maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny, vejce.

Školní jídelna vaří podle receptur pro školní stravování, především od Společnosti pro výživu. Musí dodržovat technologické postupy, použití správných surovin, nesmí používat ostré a dráždivé koření, ani různá ochucovadla - masoxy, polotovary, tučná masa apod.. Povoleno je pouze takové koření, které je pro organizmus spíše užitečné. Receptury jsou uzpůsobeny pro děti MŠ a veškeré pokrmy si sami vaříme.

 ico sm pdf Aktuální jídelníček

Informace - placení stravného o prázdninách

Prosím rodiče dětí, které končí v MŠ Konice docházku, aby nerušili svolení k inkasu již v červenci, protože ještě 18.7. 2020 proběhne inkaso za stravné zpětně za červen. Inkaso probíhá pouze za odebranou stravu - dětem, které nechodí, nebude za stravu z účtu nic strženo.

Kolektiv školní jídelny přeje dětem krásně prožité prázdniny, pěkné počasí a spoustu hezkých chvil.

                                                                                                            Jana Dosedělová, vedoucí školní jídelny

 

Dokumenty

ico sm pdf Poplatky za stravné

ico sm pdf Informace o alergenech

ico sm pdf Důležité informace pro rodiče

ico sm pdf Vnitřní řád školní jídelny

ico sm pdf Spotřební koš - plnění

ico sm pdf Výživová pyramida

ico sm pdf Jak méně solit

ico sm pdf Vaříme i z těchto potravin

ico sm pdf Výchova ke zdravému životnímu stylu

kuchyn 1kuchyn 2