Školní jídelna při mateřské škole v Konici od 16.7. do 19.8. 2018 nevaří - prázdninové uzavření MŠ.

Případné změny v přihlášení či odhlášení dětí na stravování na prázdninové dny od 20.8. můžete volat v pátek 17.8.2018 do 12:00 na tel. č. školní jídelny 582 396 171. Jinak platí přihlášky dle podepsané prázdninové docházky.

ico sm pdf Aktuální jídelníček

Školní jídelna při mateřské škole v Konici zajišťuje pro děti stravování v době pobytu v mateřské škole - přesnídávku, oběd, svačinu a celodenní pitný režim. Je povinna dodržovat hygienické předpisy, finanční a výživové normy. Plnění výživových norem zajišťuje pomocí sledování tzv. spotřebního koše. Spotřební koš je sestavený na základě doporučených výživových dávek v České republice a určuje měsíční spotřebu vybraných druhů potravin na strávníka a den v gramech. Mezi vybrané druhy potravin patří: maso, ryby, mléko, mléčné výrobky, tuky, cukry, zelenina, ovoce, brambory, luštěniny, vejce.

Školní jídelna vaří podle receptur pro školní stravování, především od Společnosti pro výživu. Musí dodržovat technologické postupy, použití správných surovin, nesmí používat ostré a dráždivé koření, ani různá ochucovadla - masoxy, polotovary, tučná masa apod.. Povoleno je pouze takové koření, které je pro organizmus spíše užitečné. Receptury jsou uzpůsobeny pro děti MŠ a veškeré pokrmy si sami vaříme.

ico sm pdf Poplatky za stravné

ico sm pdf Informace o alergenech

ico sm pdf Důležité informace pro rodiče

ico sm pdf Vnitřní řád školní jídelny